Niezależnie od tego, czy planujemy remont do domu czy też mieszkania, musimy liczyć się z tym, że jest to swoje wyzwanie. Podobnie dzieje się również w przypadku wykańczania powierzchni w stanie deweloperskim. Nawet bardzo cierpliwa osoby niekiedy są wykończone prowadzonymi pracami, a zdarza się również, że prowadzone prace trwają bardzo długo w czasie, a efekt nierzadko jest marny. Najlepszym rozwiązaniem więc jest powierzenie remontu specjalnej ekipie. Jednak wybór fachowców wcale nie jest łatwy. W internecie znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju ofert, ale warto również pamiętać o tym, że nie brakuje oszustów oraz osób, które wiedzę na temat remontów mają znikomą. Jak zatem wybrać ekipa remontową? Oto kilka wskazówek.

Firma z polecenia

Takie rozwiązanie jest rzecz jasna najprostsze i staje się tym samym wnieść najlepsze rozwiązanie. Jeżeli posiadamy jakieś rekomendacje od naszych znajomych lub rodziny, możemy być niemal pewni, że fachowcy, którzy pracowali dotychczas u nich, również u nas wykonają kawał dobrej roboty. Firma remontowa z polecenia to duże ułatwienie dla osób, które potrzebują takich fachowców. Znaczenie ma również w tym przypadku to, jak dawno nasi znajomi czy osoby z rodziny korzystały z ich usług. Pamiętajmy, że w przypadku, kiedy dana ekipa remontowa pracowała u nich kilka lat temu, sytuacja mogła się zupełnie zmienić. Dlatego warto również sprawdzać opinie zamieszczone w internecie i skupiać się na tych najbardziej aktualnych.

Termin rozpoczęcia prac remontowych

Musimy się liczyć z tym, że jeżeli szukamy dobrych fachowców, czas oczekiwania na wykonywaną przez nich pracę może być naprawdę długi. Dlatego też termin rozpoczęcia prac remontowych powinien nam dać do myślenia, kiedy będziemy szukać takich właśnie ekipy. Pamiętajmy także o tym, że jeden remont trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni, dlatego też na dobrych fachowców trzeba poczekać. Nie zostawiajmy zatem szukania ekipy remontowej na ostatnią chwilę. W takim wypadku możemy natrafić na niezbyt dobrych pracowników, jeżeli ci z deklarują się na natychmiastowe rozpoczęcie i prowadzenie prac remontowych.

Koszty remontu

Musimy się liczyć z tym, że podczas korzystania z usług firmy remontowej, czy też wykonując remont na własną rękę, początkowy kosztorys może ulec znacznym zmianom. Dlatego też możemy natrafić na to, że ekipa remontowa nie będzie chciała konkretnie wycenić swojej pracy. Jeżeli jednak zależy nam na doprecyzowania wszystkiego i nie chcemy się niemiło zaskoczyć, szukajmy takich fachowców, którzy potrafią oszacować koszt remontu i wycenić swoją pracę. Musimy również pamiętać o tym, że dobra ekipa remontowa na własną rękę stworzy kosztorys do zaplanowanych prac, co bez wątpienia będzie świadczyło o jej profesjonalizmie.

Opinia i wsparcie

Być może dla wielu osób nie będzie to dobrym wyznacznikiem, ale solidna ekipa remontowa bardzo często potrafi szczerze i serdecznie doradzić podczas planowanych prac. Wnętrza, które mają zostać wykończone, posłużą właścicielowi domu czy mieszkania przez wiele lat. Dlatego też chcemy, by były efektowne, eleganckie, praktyczne i funkcjonalne. Ponadto mamy prawo puścić wodze fantazji i wymagać od ekipy remontowej nawet trudnych rzeczy. Jeżeli od razu zauważymy na twarzach pracowników takiej firmy niechęć i otrzymamy stwierdzenie, że czegoś nie da się zrobić, powinniśmy od razu zastanowić się nad profesjonalizmem tych osób. Bardzo wiele osób pracujących w ekipie remontowej, sobie w ten sposób ułatwić pracę, tłumacząc że realizacja konkretnych planów bywa niemożliwa. Oczywiście ważne jest to, by fachowcy obiektywnie spojrzeli na nasze pomysły, ale powinni oni z zaangażowaniem entuzjazmem wykonywać swoją pracę.

Liczebność pracowników

Podczas wybierania ekipy remontowej, sprawdzimy, ile osób będzie miało pracować w naszym domu lub mieszkaniu. Wcale nie powinniśmy kierować się zasadą, że im więcej pracowników, tym lepiej. To mylny osąd. Wszystko przede wszystkim zależy od powierzchni, która ma zostać wykończona lub odświeżona, ale wcale nie musimy zgadzać się na to, by pracę wykonywały dziesiątki osób. Zbyt wiele osób Na niewielkiej powierzchni może sobie po prostu przeszkadzać. Również w przeciwnym wypadku, kiedy to jedna osoba ma zająć się konkretnym zleceniem. W takim razie remont będzie trwał wieki. 

Podsumowanie

Niewątpliwie wybór ekipy remontowej nie jest zadaniem łatwym, a wręcz przeciwnie – wymaga swojego zaangażowania w poszukiwania najlepszych fachowców. Dlatego bez wątpienia warto śledzić w media społecznościowe i dedykowane do tego grupy oraz weryfikować konkretne filmy, poprzez sprawdzenie ich stron internetowych i zamieszczonych tam opinii dotychczasowych klientów, którzy korzystali z ich usług.