Niewątpliwie każdemu z nas drewno kojarzy się z solidnością i trwałością. Ponadto lite drewno to także synonim estetyki. To, o czym warto jednak pamiętać to fakt, że nie wszystkie drewniane meble, wykonane są z litego drewna. Bardzo często popełniamy błąd w nazewnictwie, kiedy to meble wykonane z drewnianej sklejki, nazywamy meblami drewnianymi. Jednak niezwykle istotne jest to, że meble z litego drewna są w całości wykonane z naturalnego i jednocześnie szlachetnego drewna. Warto zatem zastanowić się nad tym, czym właściwie jest. Jak możemy je wykorzystać w naszych wnętrzach?

Czym właściwie jest lite drewno?

Na początek warto wyjaśnić, że mianem mebli drewnianych określamy takie produkty, które posiadają w sobie zastosowane elementy drewniane. Jednak takie rozumowanie jest błędne, gdyż bardzo często są to elementy wyposażenia naszego domu czy mieszkania, które zostały wykonane ze sklejki lub płyty wiórowej i fajnie. Oczywiście niezaprzeczalna jest to, że takie meble same w sobie prezentują się dość elegancko, aczkolwiek warto o tym wiedzieć, że ich trwałość jest znacznie mniejsza w porównaniu do mebli wykonanych z litego drewna. Dlatego też istotne jest to, że pod pojęciem litego drewna kryje się drewno w 100% naturalny, które pozyskiwane jest ze ściętych drzew. Oznacza to więc, że w żadnym wypadku nie są to elementy drewnopodobne.

Lite drewno i jego zalety

Wspomnieliśmy już o tym, że meble wykonane z litego drewna są niezwykle trwałe i jednocześnie wytrzymały. Oznacza to więc, że takie rozwiązanie będzie dobrą inwestycją, którą będziemy mogli cieszyć się przez długie lata. Lite drewno, będący niezwykle trwałym i wytrzymałym surowcem, odporny jest na upływ czasu, a także czynniki mechaniczne. Ponadto zarówno meble, jak i akcesoria wykonane z litego drewna cechuje niezwykła wytrzymałość. Tak naprawdę, jeżeli raz dojdzie do połączenia elementów wykonanych z litego drewna, bardzo trudno jest je później rozdzielić. Warto wiedzieć także o tym, że lite drewno w żaden sposób nie odkształca się nie ugina ani nie pęka tak łatwo. Ponadto meble wykonane z litego drewna są naprawdę oryginalnym rozwiązaniem. Możemy mieć pewność, że jeżeli raz zdecydujemy się na tego typu meble, później z łatwością będziemy mogli rozróżnić lite drewno od elementów drewnopodobnych. Jeżeli mówimy o oryginalności, nie możemy pominąć faktu, że tak naprawdę znalezienie dwóch takich samych kawałków drewna jest niemożliwe, dlatego też będą to niepowtarzalne dodatki w różnych aranżacjach, które wyróżniają się na tle całego pomieszczenia. Kolejną cechą, którą należy przypisać meblom i elementem dekoracyjnym wykonanym z litego drewna jest twa, że przybliżają nas one do natury. Ten nieco surowy, a jednocześnie niezwykle przytulne materiał, z którego wykonywane są meble oraz dodatki, potrafi nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a także doskonale wpisuje się w różnorakie style aranżacyjne, dlatego też daje nam wiele możliwości wykończenia wnętrz.

Jak zastosować lite drewno w naszych wnętrzach?

Poprzedniej części tekstu skupiliśmy się głównie na tym, wymienić zalety mebli wykonanych z litego drewna. Warto jednak mieć na uwadze również to, że tak naprawdę z litego drewna możemy wykonać inne elementy i zdecydować się na tego typu aranżacje to, co cieszy się ogromną popularnością w ostatnim czasie, to chociażby drewnianą podłogę. Tego typu rozwiązanie z pewnością nie należy do najtańszych, aczkolwiek jest ono warte swojej ceny inwestycji związanej z poniesieniem konkretnych kosztów. Zaletą drewnianej podłogi jest między innymi to, że stosunkowo łatwo można ją odnowić, wykonując jej cyklinowanie. Ponadto coraz częściej decydujemy się także na drzwi z litego drewna, która doskonale, podobnie jak meble, pasują do różnego rodzaju aranżacji oraz wnętrz.

Podsumowanie

Jak widać, Lidla drewno znów wraca do łask i cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli nie chcemy zmieniać całej aranżacji naszego wnętrza lub stawiamy ograniczyć się koszty związane z jego wykończeniem, możemy zdecydować się na dodatki wykonane z litego drewna, które doskonale uzupełniają całość aranżacji.