Jeżeli szukacie sposobu, jak zaoszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu, warto mieć świadomość tego, że egzamin zdadzą tutaj drzwi. Istnieje kilka niezawodnych trików, które warto wprowadzić i tym samym stworzyć funkcjonalne miejsce. Jeżeli zatem dobrze uda nam się dobrać drzwi w kawalerce, zyskamy dodatkową przestrzeń i tym samym więcej miejsca. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą drzwi wewnętrzne na wymiar w pełni dostosowane do metrażu oraz charakteru naszego mieszkania.

Drzwi w małym mieszkaniu – jakie wybrać?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, jak otworzyć przestrzeń w niewielkim mieszkaniu. Istnieje kilka sposobów, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń. Oczywiście możemy tutaj wymienić pomalowanie ścian na jasne kolory, czy nawet zadbać o to, by na ścianach zawisło więcej listę. Niektórzy jednak decydują się na całkowite wyeliminowanie drzwi wewnętrznych. Nie pochwalam my tego typu rozwiązania, gdyż naturalna potrzeba intymności sprawia, że, tak czy inaczej, będą one potrzebne w łazience, czy w sypialni. Jednak Jeżeli dobrze wybierzemy drzwi wewnętrzne, będziemy mieli pewność, że optycznie powiększymy nawet niewielkie lokum. Jakie cechy powinny mieć drzwi w niewielkich mieszkaniach? Oto kilka wskazówek.

 Drzwi wewnętrzne na wymiar, czyli optymalne rozwiązanie do każdych pomieszczeń

Oczywiście, jeżeli możemy sobie pozwolić na taki wydatek, warto zainwestować w drzwi wewnętrzne na wymiar. Tego typu rozwiązanie będzie w pełni dostosowane do naszych potrzeb oraz możliwości mieszkania. Ponadto możemy liczyć na to, że drzwi wewnętrzne na wymiar zostaną wykonane dokładnie tak, jak sugeruję to układ mieszkania. Jeżeli kupowalibyśmy drzwi w jakimkolwiek markecie lub salonie okien i drzwi, musielibyśmy mieć świadomość tego, jak na przykład się otwierają. Klasyczne modele skrzydeł drzwiowych będą nam zawierały wolną przestrzeń.

Drzwi wewnętrzne na wymiar mogą zostać dostosowane tak, na przykład zostały w nich zastosowane systemy przesuwane lub modele łamane. Dzięki temu nie będą one wykorzystywały dodatkowej przestrzeni. Wspomnieliśmy już o tym, że drzwi wewnętrzne na wymiar przesuwane to prawdziwy hit na niewielkich mieszkaniach. Na uwagę zasługuje również system kasetowy, który pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, gdy skrzydło drzwiowe schowa się w ścianie, a my tym samym zyskujemy dodatkowe miejsce.

Jeżeli oprócz przestrzeni zależy nam także na estetyce pomieszczeń, powinniśmy zwrócić uwagę również na schowane zawiasy. Drzwi wewnętrzne na wymiar mogą być także bezprzylgowe, czyli w pełni zlicowane z ościeżnicą, tworząc tym samym harmonijną całość ze ścianą. W niewielkim mieszkaniu świetnie sprawdzą się drzwi z odwrotną przylgą, czyli takie, które będą otwierały się do wewnątrz. W przypadku niewielkich pomieszczeń niewątpliwie warto zainwestować w takie drzwi, które nie będą posiadały dużej liczby zdobień czy bogatych wyrazów i sztukaterii.  Kierujemy się zasadą, że mniej znaczy więcej, co okaże się niezwykle pomocne podczas tworzenia aranżacji.

Drzwi wewnętrzne na wymiar, czyli inwestycja na długie lata

Drzwi wewnętrzne na wymiar to tak naprawdę świetna inwestycja. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, mimo że nie należy ono do najtańszych. Jeżeli zainwestujemy w takie drzwi, będziemy mieli pewność, że uda nam się stworzyć indywidualny, a także w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Na uwagę zasługuje również fakt, że możemy liczyć na wizualizację całego pomieszczenia z naszym pomysłem. Ponadto drzwi wewnętrzne na wymiar są niezwykle solidne, dlatego też możemy zainwestować w nie bez ryzyka, że kupujemy wątpliwej jakości materiał lub niezbyt profesjonalne rozwiązanie.

Podsumowanie

Warto wspomnieć, że drzwi wewnętrzne na wymiar stają się niezwykle popularne nie tylko w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu, ale także decydujemy się na nie w domu, apartamencie i tak dalej. Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami, którzy dokładają wszelkich starań, by ich wnętrza były spersonalizowane, a zakupione towary wyróżniały się wysoką jakością.